No to coś o sobie... 🙂

Dorota Kapera - Zwolińska

Dorota Kapera - Zwolińska

Autorka i realizatorka inicjatywy Bawim-Bawim

Nazywam się Dorota i od pewnego czasu zaczynam spełniać swoje małe zawodowe marzenia, ale do tego jeszcze dojdę, a na razie coś o sobie…..

Na co dzień jestem mamuśką wspaniałych dzieciaczków 5-letniej Tatianki , 2-letniej Amelki oraz 7- miesięcznego Karolka. Jeszcze przez pewien czas będę na „urlopie” (ile to zależy od Was i rozwoju sytuacji. Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego i od kilku lat pracuję w przedszkolu nr 77 „Tęczowe Siódemki „we Wrocławiu. Wcześniej pracowałam w przedszkolu prywatnym , a jeszcze wcześniej jako opiekunka. Odkąd pamiętam miałam świetny kontakt z dziećmi. Przez długi czas byłam i czułam się jak ich rówieśnik, obecnie musiałam trochę dojrzeć i zauważyłam, że czasami trzeba ustanowić granice ponieważ dzieciaczki to wielkie cwaniaki i czasami potrafią zrobić wiele 🙂
Uczyłam się w Dolnośląskiej Szkole Wyższej na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna i Edukacja Artystyczna oraz Zarządzanie Oświatą. Oprócz tego studiowałam wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych. Bardzo lubię działać artystycznie z maluchami, trochę nauczyłam się tego w szkole oraz na praktykach w 5 różnych przedszkolach. Z młodszymi dziećmi nauczyłam się pracować dzięki swoim i znajomych pociechą.
Od zawsze uwielbiałam dzieci i wiedziałam, że czeka mnie przyszłość z nimi, nawet będąc na ASP nie projektowałam nic innego jak tylko rzeczy dla najmłodszych. Każdy mój projekt był związany z dzieciaczkami. Bardzo chciałam mieć swoje miejsce gdzie będę mogła działać z najmłodszymi i cały czas myślałam o prywatnym przedszkolu, jednak zabrakło mi odwagi i sił do tego działania, poza tym stwierdziłam, że nie zaniedbam własnych dzieci, aby otworzyć przedszkole, bo na pewno wymagałoby to ode mnie mnóstwo czasu i poświęcenia. Bardzo często myślałam co zrobić i wymyśliłam wspólnie z moim ukochanym mężem „Bawim-Bawim” i zaczęliśmy działać. Najpierw postanowiłam działać lokalnie, aby mieć czas dla swojego najmłodszego szkraba, ale stopniowo dzięki zainteresowaniu i motywacji od uczestników zajęć i wielkiemu wsparciu oraz docenieniu stwierdziłam, że przecież mogę działać wspólnie ze swoim dzieckiem i chyba tego spróbuję. Czy się uda? Zobaczymy 🙂 Czy się spodoba? Mam nadzieję. Teraz to od Was będzie zależało moje kolejne działanie. Ja pomysłów na działania mam mnóstwo, tylko czy ktoś będzie chciał bawić się ze mną, moja rodzina na pewno ale czy Ty też? Zapraszam do spróbowania …

Zajęcia z Panią Dorotą są rewelacyjne ! Z taką dozą kreatywności, pomysłów i uśmiechu dla dzieci jeszcze się nie spotkałam. Mój synek te zajęcia uwielbia. Z przyjemnością widzę jak się na nich rozwija, uczy i świetnie bawi. Każde spotkanie jest przemyślane i przygotowane z wielkim zaangażowaniem i co ważne, za każdym razem z innym tematem przewodnim – dzięki temu dzieci się nie nudzą. Serdecznie polecamy !

 

Marta mama Filipa

Najlepszą informacją dla mnie, jako młodej mamy jest reakcja mojego dziecka. Pola uwielbia zajęcia z panią Dorotą Kaperą- Zwolińską. Dzięki jej osobie, pedagogicznym umiejętnościom, wiedzy i ciekawym pomysłom, potrafi stworzyć bezpieczne, przyjazne dla dzieci miejsce, do którego dzieci chcą wracać. Pola ciągle pyta, kiedy jedziemy na zajęcia. Pola ma dwa lata i nie chodzi do żłobka, w związku z tym nie ma wielu okazji by przebywać wśród rówieśników- bawić się, uczyć, naśladować. Dzięki zajęciom prowadzonym przez panią Dorotę, Pola nawiązała pierwsze w życiu samodzielne przyjaźnie. Polecam zajęcia wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy pragną rozwijać się razem ze swoim dzieckiem.

Mama Agata i Pola

Zajęcia są bardzo ciekawe i rozwijające, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dzieci uczą się poprzez zabawę,  a rodzice uczą się jak kreatywnie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza ze o tej porze roku możliwości są ograniczone. Mój synek z niecierpliwością  czeka na każde kolejne zajęcia, a w domu wciąż śpiewa piosenki, których się nauczył. Kiedy widzę jak się cieszy, wiem ze przygody w klubiku z panią Dorotą to świetna opcja spędzania wspólnie czasu. Ja sama też chetnie uczestnicze w zajeciach, bo to świetna forma odpoczynku od codziennych obowiązków.
Joanna - mama Maciusia 🙂

Zajecia sa super! Rozwijają manualnie, słuchowo i ruchowo. Ciekawe piosenki, czesc powtarzajaca sie, czesc nowa, rozne aktywnosci, przedstawienia, zadania do wykonania przez dzieci. Co tydzien inny temat zajec jest niespodzianka dla rodzica i dziecka. Dynamika zadan dostosowana do dzieci. Pomysly prowadzacej sa fantastyczne i wiekszosc z zabaw mozna powtorzyc z dzieckiem w domu. Balwanki z ryzu i skarpetek robila ostatnio u nas cala rodzina! Stanowczo wyrozniaja sie na tle innych dostepnych zajec co widac po duzym zainteresowaniu. Oby tak dalej!

Marta, mama Oli

Zajecia sa super! Rozwijają manualnie, słuchowo i ruchowo. Ciekawe piosenki, czesc powtarzajaca sie, czesc nowa, rozne aktywnosci, przedstawienia, zadania do wykonania przez dzieci. Co tydzien inny temat zajec jest niespodzianka dla rodzica i dziecka. Dynamika zadan dostosowana do dzieci. Pomysly prowadzacej sa fantastyczne i wiekszosc z zabaw mozna powtorzyc z dzieckiem w domu. Balwanki z ryzu i skarpetek robila ostatnio u nas cala rodzina! Stanowczo wyrozniaja sie na tle innych dostepnych zajec co widac po duzym zainteresowaniu. Oby tak dalej!

Mama Marta z Olą

Zajęcia są super, co tydzień nowe fajne zabawy, wesołe i dydaktyczne. Myślę ,że będą świetnym przygotowaniem do przedszkola. Dzieciaki świetnie spędzają czas. 🙂 Pozdrawiamy

Tymoteusz z mamą

Dziękujemy za kolejne czwartkowe zajęcia pełne śmiechu i zabawy. Zajęcia są super! Nasza mała Natalka uwielbia „Bawim-Bawim”. Do domu zawsze wracamy z naładowanymi akumulatorkami i pozytywną energią. Jest Pani czarodziejem, wulkanem energii który potrafi rozkręcić nie tylko dzieci ale także dorosłych. Dziękujemy i do zobaczenia! Oby więcej takich inicjatyw dla dzieci na Różance. PS: Piosenki, które śpiewamy na zajęciach są jeszcze dłuuugo w naszym domu i nie tylko. Po ostatnich zajęciach jechaliśmy pociągiem i cały przedział śpiewał z Natalką wyginam śmiało ciało 🙂
Natalka i mama Wioleta

Z przyjemnością chcemy zarekomendować zajęcia dla maluszków, na jakie uczęszczamy razem z Córeczką. Zabawa jest zawsze ciekawa i różnorodna, tempo dostosowane do indywidualnych potrzeb maluchów. Dzięki ciekawym akcesoriom, takim jak: chusty animacyjne, tunele, czy instrumenty muzyczne spotkania są kreatywne i wspomagają sensoryczny rozwój dzieci. Urzeka nas zawsze duże zaangażowanie Pani Doroty i dbałość o plastyczną i muzyczną formę zajęć.
Agata i Mała Marianna

Polub nas na facebooku !

Bądź na bieżąco !