Zajęcia kreatywne dla dzieci w Centrum Kultury Agora

Ruch - Zabawa - Taniec - Muzyka - Pląs

 

ul.Serbska 5a, 51-111 Wrocław – Różanka

REKRUTACJA NA ROK 2022/23 !

Grupa I – zajęcia wspólnie z rodzicem(opiekunem). Adaptacja do środowiska zewnętrznego (1-2 latki).

 

Zajęcia mają charakter towarzysko- edukacyjny, zarówno dla rodziców jak i dla dzieci. Maluchy czerpią korzyści z samego kontaktu z rówieśnikami w podobnym wieku, uczą się nawzajem. Zajęcia prowadzone są na zasadzie warsztatów. Prowadzący pobudza i inicjuje zabawy oraz zachęca do działania wspólnie z dzieckiem i aktywnego spędzania czasu. Stymulujemy dziecko poprzez doświadczenia, rozmowę, muzykę dziecięcą, wspólne zabawy, działania ruchowe, makromotorykę. W programie: wspólne czytanie bajek, mini-przedstawienia przygotowywane przez opiekunów i dzieci, pobudzanie aparatu mowy, wspólne dziania logopedyczne przy lustrach, wierszyki, rymowanki, śpiewnie piosenek, taniec i rozmowy z najmłodszymi,  tworzenie instrumentów i gra na nich.

Grupa II – zajęcia wspólnie z rodzicem(opiekunem). Przygotowanie do przedszkola (2-4 latki).

Zajęcia o charakterze zabawy połączonej z wzajemną edukacją. Zajęcia prowadzone dla dzieci mają na celu oswoić je w kontaktach z rówieśnikami z małą ingerencją rodziców i przygotować do etapu przedszkolnego. Mottem będą dla nas doświadczanie i współdziałanie. Zajęcia mają formę zabawy włączającej elementy taneczne, muzyczne i działania teatralne (choćby odgrywanie ról). Będziemy wspólnie czytać i opowiadać bajki, razem śpiewać oraz tworzyć dzieła na papierze i w przestrzeni. Jednocześnie ćwiczymy mięśnie przez brykanie i skakanie.

Zajęcia są bardzo ciekawe i rozwijające, zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Dzieci uczą się poprzez zabawę,  a rodzice uczą się jak kreatywnie mogą spędzać czas ze swoimi pociechami. Jest to bardzo pomocne, zwłaszcza ze o tej porze roku możliwości są ograniczone. Mój synek z niecierpliwością  czeka na każde kolejne zajęcia, a w domu wciąż śpiewa piosenki, których się nauczył. Kiedy widzę jak się cieszy, wiem ze przygody w klubiku z panią Dorotą to świetna opcja spędzania wspólnie czasu. Ja sama też chetnie uczestnicze w zajeciach, bo to świetna forma odpoczynku od codziennych obowiązków.
Joanna - mama Maciusia 🙂

Z przyjemnością chcemy zarekomendować zajęcia dla maluszków, na jakie uczęszczamy razem z Córeczką. Zabawa jest zawsze ciekawa i różnorodna, tempo dostosowane do indywidualnych potrzeb maluchów. Dzięki ciekawym akcesoriom, takim jak: chusty animacyjne, tunele, czy instrumenty muzyczne spotkania są kreatywne i wspomagają sensoryczny rozwój dzieci. Urzeka nas zawsze duże zaangażowanie Pani Doroty i dbałość o plastyczną i muzyczną formę zajęć.
Agata i Mała Marianna

Dziękujemy za kolejne czwartkowe zajęcia pełne śmiechu i zabawy. Zajęcia są super! Nasza mała Natalka uwielbia „Bawim-Bawim”. Do domu zawsze wracamy z naładowanymi akumulatorkami i pozytywną energią. Jest Pani czarodziejem, wulkanem energii który potrafi rozkręcić nie tylko dzieci ale także dorosłych. Dziękujemy i do zobaczenia! Oby więcej takich inicjatyw dla dzieci na Różance. PS: Piosenki, które śpiewamy na zajęciach są jeszcze dłuuugo w naszym domu i nie tylko. Po ostatnich zajęciach jechaliśmy pociągiem i cały przedział śpiewał z Natalką wyginam śmiało ciało 🙂
Natalka i mama Wioleta

Polub nas na facebooku !

Bądź na bieżąco !